• 2% z dane

15.03.2024 10:53
      Vážení rodičia, priatelia školy, darcovia,
      obraciame sa na Vás s prosbou a možnosťou poukázať 2 % zo zaplatenej dane z príjmu za rok 2023 na účet Občianskeho združenia (OZ) - Rodičovské združenie pri ZŠ s MŠ Štiavnik.
      Cieľom OZ Rodičovské združenie pri ZŠ s MŠ Štiavnik je:
      podieľanie sa na organizovaní záujmovej činnosti školy, zabezpečovaní kultúrnych alebo športových podujatí pre naše deti, na organizovaní domácich a zahraničných stykov školy, na organizovaní mimoškolských a športových aktivít, školských výletov, exkurzií, lyžiarskych zájazdov, škôl v prírode, modernizácii pomôcok a spoločných priestorov, športovísk a pod.
      Peniaze sú kontrolované rodičmi a nie je možné ich použiť na iné účely. Údaje o OZ:
      Názov: Rodičovské združenie pri ZŠ s MŠ Štiavnik
      Právna forma: občianske združenie
      Sídlo: Štiavnik 177, 013 55
      Postup:
      Zamestnanec
      1. Požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň a o vystavenie Potvdenia o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti
      2. Vyplňte tlačivo Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby
      3. Do 31. 4. 2024  doručte obe tlačivá na daňový úrad.
      Vyplnené a podpísané tlačivá môžete priniesť i do základnej školy v dopoludňajších hodinách. Škola tlačivá hromadne odovzdá na príslušný daňový úrad.
      Fyzická osoba
      Ak ste fyzická osoba, ktorá sama podáva daňové priznanie:
      1. Vyplňte v Daňovom priznaní pre fyzické osoby kolónky na poukázanie 2 % z dane z príjmu. Tlačivá nájdete ich i na našej www.zsstiavnik.edupage.org, rubrika O škole/OZ Rodičovské združenie pri ZŠ s MŠ Štiavnik / 2% z dane, resp. rodičia môžu požiadať triedneho učiteľa o zaslanie tlačív e-mailom alebo cez Edupage.
      Ide o príspevok, ktorý nemusíte vyťahovať zo svojej peňaženky, ale sami rozhodnete o časti svojej dane, ktorá ide do štátneho rozpočtu. Preto Vás prosíme, venujte nám svoje 2% z dane, oslovte aj svojich priateľov, kolegov, známych, aby pomohli našej škole.
      Škola, OZ Rodičovské združenie pri ZŠ s MŠ Štiavnik i všetci naši žiaci a žiačky vopred ďakujú všetkým rodičom, priateľom školy, darcom, ktorí poukážu finančnú čiastku vo výške 2 % dane z príjmov na účet Občianskeho združenia. Ďakujeme!!!
      Darcovia, ktorí majú v ZŠ s MŠ v Štiavniku, deti, žiakov, žiačky budú zaradení do losovania hodnotných cien, ktoré bude organizovať OZ Rodičovské združenie pri ZŠ s MŠ Štiavnik. Ceny budú následne odovzdané žiakom v základnej škole.

S úctou a pozdravom
      Mgr. Jozef Puterka
      riaditeľ ZŠ s MŠ Štiavnik

V prílohe je zverejnené